#22 آموزش پیکربندی نقشه سایت دستگاه لیزر در افزونه Yoast SEO

ایران روتک دستگاه لیزر از امکان های عالی باطن ایجاد کرد در پلاگین Yoast کارایی نقشه تارنما XML است . این آیتم برای موتورهای جستجو دستگاه لیزر نیز مفیده زیرا به اون ها یاری می کنه لیست جامعی از صفحات رو برای خزش پیدا کنن .

اون ها ناچار نیستن هر کاغذ رو به طور دستی پیدا کنن شما می تونید افزونه غیر وابسته ای برای نقشه سایت داشته باشید . من دستگاه لیزر خودم طرفدار پلاگین های گوناگون کوچک هستم که هر کدوم وظیفه خاص خودشون رو انجام میدن البته عمکرد دستگاه لیزر و عملکرد نقشه سایت XML زیاد شبیه نیز هستن , این ها جزو مواردی هستن که داشتن تمامی قابلیت و امکان ها در یک افزونه موثر خواهد بود .

به خاطره داشته باشید که صفحه پیکربندی توسعه یافته رو در این بخش شفاف نمایید . همانطور که توی ویدئوی پیشین به شما نشون دادم حال کار کشته هستید نقشه سایت XML را زیر منوی Seo yoast ببینید . اذن بدید بر روی اون کلیک کنیم تا به صفحه تنظیمات بریم . مطمئن شید که این مورد فعال شده . در اصل همینه آیتم هایی برای استثنا کردن بعضی از پست ها یا طبقه بندی خاص و چه بسا پست های خاص وجود داره . اینجانب دوست دارم پست های رسانه ای رو مستثنی کنم , بر روی آیتم ذخیره تغییرات کلیک می‌کنیم .

کاری که حقیقتا می خوام در‌این قسمت انجام بدم نشون دادن ظاهر نقشه تارنما دستگاه لیزر XML می‌باشد , بدین ترتیب می‌تونیم روی این دستگاه لیزر کلیک کنیم . اینجانب اون رو در پنجره نو گشوده میکنم و این آیتم کلیه نقشه های وبسایت متفاوتی که تولید شده رو نشون خواهد بخشید . این پست ها , صفحه های و بعضا از پست های سفارشی رو برای سایت ایجاد کرده . اجازه بدید به بخش پست ها بریم می تونیم کلیه پست ها رو در نقشه تارنما ببینیم می تونیم به عقب برگردیم و اطمینان حاصل کنیم که همه چیز در اینجا قرار داره براین اساس در حالتی‌که مشکلی وجود داشته باشه می تونید چیزی که خزندگان می‌بینند رو ببینید .


در حالتی‌که بعضا از این ها خاکستری پر‌نور یا سیاه تیره باشن هشدار داده نمی شه , فقط دستگاه لیزر نشان میده شما آن رو دیده اید یا نه . حالا می تونیم این رو ببندیم دستگاه لیزر و از این قابلیت و امکان خرسند و راضی باشیم . بعضی از افزونه های مربوط به نقشه تارنما شما رو بدون چاره می کنن پس از هر وقتی که مطلبی رو پست کردید نقشه وبسایت دستگاه لیزر رو به روز فرمائید , این قضیه وقت گیر است این افزونه کلیه چیز دستگاه لیزر رو در دور نما انجام می روستا . بنابراین لازم وجود ندارد دوباره به اون رمز بزنید ; این عالیه!